KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17233374
nr 1723 3374
John Broberg
(1892-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1917, hus. Olja på duk, 43x35 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
John Broberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Sandviken, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 15 september 2025
kl 18:04:20
100 kr
200 kr
John Broberg
Läs mer om John Broberg
Lis Husberg (f. 1920)